Відбулося засідання робочої групи з питань функціонування захисних споруд цивільного захисту

Нещодавно за  ініціативи заступниці начальника Херсонської ОВА Ольга Малярчук відбулося засідання робочої групи. Розглядалося питання функціонування захисних споруд цивільного захисту на території Херсонщини. Це питання дуже важливе для Херсонщини, бо окупанти постійно обстрілюють деокуповані території.

Начальники Департаментів та управлінь Херсонської ОВА, місцевих військових адміністрацій та ДСНС в Херсонській області розповіли про хід обстежень об’єктів фонду захисних споруд з початку року.

За результатами попередніх обстежень визначили потребу в спеціальному обладнанні бомбосховищ системами фільтровентиляції, ємностями для запасів води, біотуалетами, резервними джерелами живлення та резервними джерелами освітлення.

Також розглянули можливість купівлі вуличних укриттів на 2024 рік.

Учасники робочої групи відзвітували, які ремонтні роботи вже були проведені в укриттях області та що першочергово слід зробити найближчим часом.

Голова Херсонської районної державної  (військової) адміністрації Михайло Линецький зазначив, що наразі в сільських територіальних громадах Херсонського району встановлено 25 протирадіаційних укриттів, 8 найпростіших та 26 мобільних укриттів. 3 протирадіаційні укриття було зруйновано, 2 – ремонтується, у 4  планується ремонт та 1 протирадіаційні укриття відремонтовано.  На балансі Херсонської РД(В)А наявні 3 мобільні укриття, передані Департаментом ЦЗ ХОВА. В лютому-березні 2024 вони будуть передані військовим адміністраціям населених пунктів, які найбільш потребують їх відповідно до аналізу безпекової ситуації.

На засіданні також визначили додаткову потребу в захисних спорудах, щоб 100 % населення мали змогу доступу до них. Адже укриття збережуть багато життів мирних людей.

“Один з незмінних пріоритетів роботи обласної влади – захист наших людей від постійних атак російських терористів. І захисні споруди – гарантія безпеки. Робота з облаштування укриттів кропітка та потребує часу, але того варта”, – наголосила Ольга Малярчук.

Show Buttons
Hide Buttons