Медицина Херсонського району

На території деокупованої частини Херсонського району мешканці отримують медичну допомогу незалежно від підписаних декларацій та мають змогу безкоштовно отримати інсуліни у поліклінічних відділеннях лікарень та у ЦПМСД.

В районі забезпечено співпрацю військових адміністрацій населених пунктів та закладів охорони здоров’я з міжнародними організаціями, благодійними фондами та волонтерськими організаціями.

На території

До деокупованих населених пунктів району за графіком здійснюють виїзди медичні бригади КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР також на території населених пунктів району продовжують працювати представники міжнародної організації «Лікарі без обмежень», лікарі-волонтери українсько-ізраїльської місії «FRIDA», лікарі вузького профілю команди проєкту «Медичний десант» благодійного фонду «КОЛО». До населених пунктів громад систематично здійснюють виїзди: МАП від ТОВ «Фармація Херсонщини», МАП Миколаївської організації Товариства Червоного Хреста України «Шпиталь Українського Червоного Хреста». В Дар’ївській амбулаторії, згідно договору, працює Міжнародний Медичний Корпус. Сімейний лікар постійно виїжджає у віддалені населені пункти: Ульянівка, Федорівка, Зарічне, Ясна Поляна, Інгулець, Микильське, Чайкіне. За минулий рік лікарем надано 14644 консультації.

На території деокупованих населених пунктів району відновили свою роботу аптеки та аптечні пункти, мешканці мають змогу отримати лікарські препарати за урядовою програмою «Доступні ліки».

На території деокупованої частини району забезпечено видачу безкоштовних ліків у закладах охорони здоров’я, бригади екстреної медичної допомоги за потреби надають лікарські засоби при обслуговування викликів.

Медичні працівники виписують електронні рецепти для забезпечення пацієнтів наркотичними препаратами, психотропними речовинами, прекурсорами та лікарськими засобами у разі відсутності даних препаратів на підприємстві, отриманих у якості благодійної/гуманітарної допомоги, за програмою «Доступні ліки».

За урядовою програмою «Доступні ліки» розпочав роботу проект «УКРПОШТА-Аптека», де можна замовити «доступні ліки» по телефону гарячої лінії. Медичні працівники ознайомлені з такою можливістю та інформують про це пацієнтів.

На території району забезпечено роботу мобільного аптечного пункту, який забезпечує доставку ліків до населених пунктів, де відсутні стаціонарні аптеки, за затвердженим графіком.

Машина швидкої допомоги, зверху якої напис "мобільний аптечний пункт", поруч з машиною 6 жіночок

До зони обслуговування КНП «Білозерський ЦПМСД» входять 7 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 22 ФАПи та ФП.

Внаслідок міграції населення в ЗОЗ району надається медична допомога внутрішньо-переміщеним особам.

В ЗОЗ району здійснюється денний стаціонар населення та стаціонарне лікування за призначенням лікарів.

З метою забезпечення належної функціональності та безперебійної роботи медичних закладів під час опалювального сезону та готовності до автономної роботи під час військової агресії російської федерації, заклади охорони здоров’я району забезпечено генераторами, які в свою чергу підключено до відповідних системи живлення.

За минулий рік КНП «Білозерська лікарня» Білозерської селищної ради отримала від Міжнародного Медичного Корпусу благодійну допомогу на загальну суму 4167692,02 грн (меблі, канцелярські товари, миючі засоби та інвентар для прибирання, постільна білизна, зарядні станції EKOFLOW та пристрої безперебійного живлення, комп’ютерна техніка, медичне обладнання (діагностичне, хірургічне, реабілітаційне), лікарські засоби (вироби медичного призначення, засоби дезінфекції, ЗІЗ, лікарські засоби), ремонт автомобіля «Citroen Berlіngo»).

В районі здійснено заходи щодо фізичного захисту будівель та приміщень закладів охорони здоров’я. З метою захисту пацієнтів та персоналу КНП «Білозерська лікарня» у 2024 році були зроблені загороджувальні укріплення (мішки з піском) вікон усіх будівель закладу де працюють люди, генераторів, кисневих балонів, ГРП – використано більше 4 тис. мішків. Усі підрозділи КНП «Білозерський ЦПМСД» Білозерської селищної ради захищені габіонами та біг-бегами з піском. Вікна в приміщеннях закладів поклеєні ударостійкою плівкою для запобігання виникнення розльоту осколків скла. На територіях структурних підрозділів закладу встановлено мобільні укриття.

Медичні працівники КНП «Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги» Білозерської селищної ради, КПП «Білозерська лікарня» Білозерської селищної ради та КНП «Музиківська АЗПСМ» Музиківської сільської ради мають сертифікати про проходження навчання за програмою ВООЗ mhGAP, яка дає базові знання з ведення психічних розладів. В рамках проведення комунікаційної кампанії «Ти як?» лікарі та медичні сестри пройшли онлайн курси з ментального здоров’я «Ти як?».

Протягом 2024 року близько 2328 пацієнтів КНП «Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги» Білозерської селищної ради отримали допомогу в межах пакета «Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

У Чорнобаївській амбулаторії ЗПСМ впроваджено телерадіомедицину, проводяться консультації телемедично з вузькопрофільними спеціалістами, а саме психологами, психіатрами (47 консультацій).

Підприємством КНП «Білозерський центр ЦПМСД» здійснюється тісна співпраця з КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр» ХОР. Спільно розроблено графік виїздів пересувного флюрографа. За минулий рік обстежено на ФГ 6535 осіб.

На території, яку обслуговує КНП «Білозерський ЦПМСД», працюють мобільні бригади: «Паляниця», «Кейсер», «Лікарі світу», «Міжнародний Медичний Корпус» для надання якісної медичної допомоги, зокрема людям з груп підвищеного ризику. Оглянуто та проконсультовано за 2024 рік 18900 осіб, що набагато полегшує навантаження на сімейного лікаря.

Розпорядженням начальники районної державної (військової) адміністрації від 15 квітня 2024 року № 37 «Про утворення ради з питань протидії туберкульозу, наркоманії, ВІЛ-інфекції/СНІДу Херсонського району» утворено районну раду з питань протидії туберкульозу, наркоманії, ВІЛ-інфекції / СНІДу Херсонського району утворено відповідну районну раду.

Розпорядженням начальника районної державної (військової) адміністрації від 25 листопада 2024 року № 109 «Про затвердження Комплексного плану організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження, локалізацію та ліквідацію масових захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у Херсонському районі у міжепідемічний період та епідемічний підйом на 2024-2027 роки» затверджено відповідний районний комплексний план.

Херсонською РД(В)А налагоджено плідну співпрацю з Херсонським районним відділом ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

З метою проведення широкої просвітницької роботи, забезпечення інформування населення, формування у громадян свідомого і відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки на офіційному сайті Херсонської районної державної (військової) адміністрації та на сторінках Херсонської районної державної (військової) адміністрації та Управління гуманітарної політики ХРД(В)А у соціальній мережі Facebook постійно висвітлюються тематичні інформаційно-просвітницькі матеріали.

Show Buttons
Hide Buttons