ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

 

Ресурси місцевого самоврядування в проєкті Державного бюджету 2022 – інфографіка

15 вересня Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік та подав його на розгляд Верховній Раді України (реєстр. № 6000) (законопроєкт №6000).

Портал «Децентралізація», спираючись на дані, виокремлені з Проєкту Закону фахівцями Мінрегіону, підготував інфографіку про основні фінансові ресурси місцевого самоврядування у проєкті Державного бюджету 2022 року.

«Цифри демонструють, що Уряд передбачає суттєвий ресурс для бюджетів територіальних громад. Так, на наступний рік заплановане значне збільшення обсягу державної підтримки, зростання власних доходів місцевих бюджетів, підтримка ключових соціально-економічних сфер. Сподіваємося, народні депутати підтримають пропозиції Уряду і у наступному році громади матимуть ще більше можливостей для розвитку», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

 

Джерело https://decentralization.gov.ua/news/14024

 

Керівників громад запрошують взяти участь в онлайн-опитуванні щодо реформи децентралізації

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за підтримки Міністерства розвитку громад та територій та Представництва ЄС в Україні проводить онлайн-опитування керівників громад щодо реформи децентралізації.  

Зокрема, у дослідженні містяться питання щодо того, як процес об’єднання громад вплинув на надання місцевих послуг, взаємодію з неурядовими суб’єктами, з якими поточними викликами представники громад стикаються тощо.  Відповіді допоможуть визначити фактори успіху, які стимулюють розвиток громад.  

Кінцевий термін участі в опитуванні — 26 вересня 2021 року.  

Зазначимо, наразі Мінрегіон надіслав листа з посиланням на онлайн-анкету до понад 1400 громад. У разі виникнення питань щодо заповнення анкети (або ж якщо громада не отримала запрошення) — можна звертатися до державного експерта із стратегічного та бюджетного планування Мінрегіону Віталія Проценка ([email protected]) та місцевого консультанта ОЕСР в Україні Михайла Семчука ([email protected]).  

Довідково

Опитування відбувається у межах проєкту ОЕСР «Підтримка реформи децентралізації в Україні 2021–2022», що покликаний проаналізувати вплив реформи децентралізації на надання муніципальних послуг, місцевий соціально-економічний розвиток та зміцнення демократії. Проєкт реалізується за спільного фінансування Європейського Союзу, Латвії, Литви та Словацької Республіки.

 

Джерело https://decentralization.gov.ua/news/14025

 

 

 

Надходження доходів на одного жителя по тергромадах Херсонщини за січень – червень 2021 року

Фактичні надходження доходів загального фонду (без трансферів) на одного жителя по територіальних громадах області за січень – червень 2021 року.

У середньому по 49 тергромадах цей показник дорівнює 2347 гривень.

Детальніше – на інфографіці:

Джерело https://khoda.gov.ua/nadhodzhennja-dohod%D1%96v-na-odnogo-zhiteljami-po-tergromadah-hersonshhini-s%D1%96chen—cherven-2021-roku

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року № 333-р «Про схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні»

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 18.06.2014 року № 245 «Про організацію проведення у Білозерському районі обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ПРОЕКТУ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (щодо децентралізації влади)

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІНРЕГІОНБУДУ «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ. РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»

Роз`яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні

Інформація про стан обговорення на території району проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» станом на 20 червня 2014 року

Пропозиції, які надійшли в ході обговорення на території району проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» станом на 20 червня 2014 року