Соціальна карта територіальних громад України
Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (2021.07.23)
МІНІСТЕРСТВО
РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 23.07.2021 р. № 178
Київ
Про внесення змін до Кодифікатора
адміністративно-територіальних одиниць
та територій територіальних громад
Відповідно до підпункту 101 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850), з урахуванням постанов Верховної Ради України від 1 липня 2021 року № 1610-IX «Про перейменування селища міського типу Новгородське Бахмутського району Донецької області», від 15 липня 2021 року № 1674-IX «Про перейменування села Голобородька Лубенського району Полтавської області», від 15 липня 2021 року № 1675-IX «Про перейменування села Кийданці Коломийського району Івано-Франківської області», від 15 липня 2021 року № 1676-IX «Про перейменування села Химчин Косівського району Івано-Франківської області», рішення Одеської обласної ради від 15 травня 2020 року № 1318-VII «Про віднесення селища Світлогірське Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області до категорії села», рішення Дніпропетровської обласної ради від 9 жовтня 2020 року № 647-25/VI «Про внесення змін до адміністративно-територіального устрою Дніпропетровської області щодо села Спаського Широківської селищної територіальної громади Широківського району»
Наказую:
- Внести до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (в редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3), зміни, що додаються.
- Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра В’ячеслава Негоду.
Міністр Олексій ЧЕРНИШОВ
Джерело http://surl.li/ajcmj
Інформація стосовно проектів, що реалізуються у ТГ
Ресурси місцевого самоврядування в проєкті Державного бюджету 2022 – інфографіка
15 вересня Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік та подав його на розгляд Верховній Раді України (реєстр. № 6000) (законопроєкт №6000).
Портал «Децентралізація», спираючись на дані, виокремлені з Проєкту Закону фахівцями Мінрегіону, підготував інфографіку про основні фінансові ресурси місцевого самоврядування у проєкті Державного бюджету 2022 року.
«Цифри демонструють, що Уряд передбачає суттєвий ресурс для бюджетів територіальних громад. Так, на наступний рік заплановане значне збільшення обсягу державної підтримки, зростання власних доходів місцевих бюджетів, підтримка ключових соціально-економічних сфер. Сподіваємося, народні депутати підтримають пропозиції Уряду і у наступному році громади матимуть ще більше можливостей для розвитку», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Джерело https://decentralization.gov.ua/news/14024
Керівників громад запрошують взяти участь в онлайн-опитуванні щодо реформи децентралізації
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за підтримки Міністерства розвитку громад та територій та Представництва ЄС в Україні проводить онлайн-опитування керівників громад щодо реформи децентралізації.
Зокрема, у дослідженні містяться питання щодо того, як процес об’єднання громад вплинув на надання місцевих послуг, взаємодію з неурядовими суб’єктами, з якими поточними викликами представники громад стикаються тощо. Відповіді допоможуть визначити фактори успіху, які стимулюють розвиток громад.
Кінцевий термін участі в опитуванні — 26 вересня 2021 року.
Зазначимо, наразі Мінрегіон надіслав листа з посиланням на онлайн-анкету до понад 1400 громад. У разі виникнення питань щодо заповнення анкети (або ж якщо громада не отримала запрошення) — можна звертатися до державного експерта із стратегічного та бюджетного планування Мінрегіону Віталія Проценка ([email protected]) та місцевого консультанта ОЕСР в Україні Михайла Семчука ([email protected]).
Довідково
Опитування відбувається у межах проєкту ОЕСР «Підтримка реформи децентралізації в Україні 2021–2022», що покликаний проаналізувати вплив реформи децентралізації на надання муніципальних послуг, місцевий соціально-економічний розвиток та зміцнення демократії. Проєкт реалізується за спільного фінансування Європейського Союзу, Латвії, Литви та Словацької Республіки.
Джерело https://decentralization.gov.ua/news/14025
Надходження доходів на одного жителя по тергромадах Херсонщини за січень – червень 2021 року
Фактичні надходження доходів загального фонду (без трансферів) на одного жителя по територіальних громадах області за січень – червень 2021 року.
У середньому по 49 тергромадах цей показник дорівнює 2347 гривень.
Детальніше – на інфографіці:
Джерело https://khoda.gov.ua/nadhodzhennja-dohod%D1%96v-na-odnogo-zhiteljami-po-tergromadah-hersonshhini-s%D1%96chen—cherven-2021-roku
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ МІНРЕГІОНБУДУ «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ. РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»